Tiskárna připravila pro hladký průběh zakázek několik informací, které by se Vám mohli hodit při zadávání zakázek pro ofsetový tisk:

Příprava dat pro ofsetový tisk

Jako podklady tiskárna přijímá kompozitní PDF, obrázky převeďte do CMYKu v ideálním rozlišení 300DPI. PDF je lepší připravovat tiskem do souboru na plochu, čímž vznikne postscript, ze kterého distilerem vyrobíte PDF. Pokud ale používáte Adobe InDesign a umíte nastavit export PDF, je možné použít i tento export. Jen pozor při používání různých efektů - průhlednosti atp. Někdy s tím má ofsetová tiskárna trochu problém, protože rip nedokáže správně zpracovat data. Každopádně musí být zaškrtnuta volba stáhnout všechna písma a postscript level 2 nebo 3. Dále je nutné nad čistý formát přidat min 3 mm na spadavku, čistý formát vyznačit ořezovými značkami, které budou začínat cca 2 mm od čistého formátu. Pokud se jedná o katalog nebo časopis, posílejte jej kompletní v jednom PDF. Data je ideální vkládat na naše FTP - jehož kontakt Vám tiskárna zašle na vyžádání.

Technická data

tiskárna používá ofsetový tiskový stroj formátu B1

- maximální formát archu - 1000x700mm
- maximální potištitelná plocha - 995x680mm
(je možné objednat papír na větší rozměr - toto je třeba řešit individuálně)
- min. gramáž papíru - 70g
- max. gramáž papíru - 600g (až 1mm)

tiskárna používá ofsetový tiskový stroj formátu B2

- maximální formát archu - 700x500mm
- maximální potištitelná plocha - 695x485mm
(je možné objednat papír na větší rozměr - toto je třeba řešit individuálně)
- min. gramáž papíru - 70g
- max. gramáž papíru - 600g

Falcování - bigování

Papír do gramáže 150g/m2 se falcuje, 175g/m2 a výš se biguje. Při falcování vyšších gramáží hrozí popraskání hřbetu. Toto je velmi důležité, tiskárna by toto měla hlídat a případně Vás upozornit na nebezpečí.

Technická data V1

Počet stran při vazbě časopisů nebo brožur V1 musí být dělitelný 4, maximální počet stran pro tuto vazbu je cca 100 stran (u nízkých gramáží). Tiskárna doporučuje u obálek časopisů nebo brožur silnějších než 150g počítat s bigováním obálky, jinak by papír ve hřbetu obálky brožur praskal. Take u vyšších gramáží a při vyšších počtech stran tiskárna varuje před otevíráním hřbetu uprostřed vazby brožur.

Technická data V2

Minimální tloušťka hřbetu katalogu nebo brožur s vazbou V2 je cca 3mm. Tiskárna doporučuje na obálky dávat silnější papír, standardně 200g, min. však 135g. Pokud jsou vnitřní strany katalogů nebo brožur z vyšších gramáží jako 175g atp. tiskárna varuje, že vazba méně vydrží.

Balení

Tiskárna musí vědět, jaký způsob balení preferujete. Tiskárna zakázky balí při menším počtu do folie, při větším počtu na paletu. Pokud máte specifické požadavky na balení, je potřeba aby tiskárna byla předem informována.

Obecné

Ofsetová tiskárna běžne potiskne papír 70g - hodí se zejména pro vysokonákladový tisk letáku A4, nebo tisk falcovaných letáků A3 na A4, případně pro vysokonákladový tisk brožur, nebo katalogů. V tomto případě je použití tohoto papíru v ofsetové tiskárně ekonomicky výhodné. Pro náročné produkty, jako je tisk katalogů, nebo tisk brožur či tisk knih v plnobarevném provedení, je lepší použít ofsetový papír s vyšší gramáží. Při tisku na kvalitní papír pak může ofsetová tiskárna garantovat správné barvy a vysokou ostrost fotografii. Pokud se jedná o ofsetový tisk letáků, je většinou termín výroby cca 3 dny. Toto platí i pokud jde o tisk plakátů B2 nebo B1. V případě tisku brožur nebo tisku katalogů případně tisku časopisů, je tiskárna většinou schopna dodat zakázku do cca 5 dní. Samozřejmě pokud jde o vysokonákladový tisk katalogů nebo brožur (nad 20.000ks) je třeba termín přesněji domluvit. Tiskárna pracuje v nonstop režimu a to jak sekce ofsetový tisk, tak oddělení knihárny. Tiskárna tedy může garantovat vysoký výkon a rychlost při zpracování tiskových a dokončovacích pracech. Kvalitu tisku, tiskárna kontroluje pomocí kalibrovaných densitometrů, jedná se o zařízení, které hlídá barevnost v průběhu ofsetového tisku. Pro rychlejší schnutí zakázky je ofsetová tiskárna vybavena sušícím tunelem, kde se potištěné archy před vyložením do stohu usuší. Což zajistí, že se tisky nasledně neobtisknou na sebe. Tiskárna disponuje nejmodernější ofsetovou technologii, tiskne na strojích Heidelberg. Tiskárna používá vlastní zařízení CTP - computer to plate propojenou s tiskovým strojem systémem CIP4. Toto umožnuje nastavení ofsetové tiskárny přímo z dat PDF a díky tomu je ofsetový tisk mnohem přesnější.


Kvalitní ofsetový tisk letáků, katalogů, obalů a POS materiálů.

- Dobrý den,potřebuji vytisknout 20 ks pozvánek na 60 narozeniny ,jaká bude cena za ks.Děkuji Cajsková

RE: Dobrý den, prosím pošlete oficiální poptávku na info@pressterminal.cz


NEWS - TISK PVC SAMOLEPEK

Umíme tisknout PVC samolepky. Dokonce umíme tisk oboustranných PVC samolepek vhodných do výloh. PVC samolepky mají dlouhou životnost a vynikající kvalitu tisku. To vše za výborné ceny.

Nainstalovali jsme nový produkční stroj pro černobílý tisk

Nainstalovali jsme speciální produkční stroj pro černobílý tisk brožur, knih, katalogů a letáků. Díky novému stroji, jsme schopni tisknout černobílý tisk za velmi výhodné ceny v krátkých termínech. Rádi Vám spočítáme ceny za vaše černobílé tiskoviny. Uvidíte, že černobílý tisk se u nás vyplatí.

NEWS - Nainstalovali jsme nový kašírovací automat do formátu B1

Kašírovací automat kašíruje na veškeré lepenky do formátu B1. Pokašírujeme lepenky až do tloušťky 10mm a to jak vlnité, tak plné. Kašírovací automat má vysoký výkon a je schopen ve velmi krátkém termínu dodat kašírované obaly, stojky nebo ostatní POS materiály.

NEWS - Tiskárna nainstalovala nový stroj pro malonákladový tisk

Stroj se skvěle hodí pro malonákladový tisk letáků, který nabízíme za skvělé ceny. Hlavní vytížení stroje bude pro malonákladový tisk brožur a katalogů. Stroj zvládá za skvělé ceny tisk brožur a katalogů od 1 do 400ks při jakémkoliv počtu stran a tiskne ve vynikající kvalitě s vysokou produktivitou. Toto zařízení pro malonákladový tisk skvěle doplnilo naše výrobní portfolio. Díky němu můžeme nabídnout vyjimečné ceny a expresní termíny dodání pro malonákladový tisk katalogů a brožur.

NEWS - Expresní tisk brožur pro VLÁDU ČR na zasedání ministrů EU
NEWS - Expresní tisk brožur pro VLÁDU ČR na zasedání ministrů EU

Pro vládu ČR jsme zrealizovali expresní tisk brožur s programem zasedání ministrů EU v zámku na Hluboké. Tiskárna zvládla tisk brožur ve 2 dnech v maximální kvalitě a spokojenosti.

NEWS - Tiskárna dodala ve velmi krátkém termínu POS prodejní stojany pro produkt Hašlerky
NEWS - Tiskárna dodala ve velmi krátkém termínu POS prodejní stojany pro produkt Hašlerky

Zákazníkovi šlo o tisk a kašírování s výsekem ve velmi krátkém termínu. POS prodejní stojany kašírované na lepenku pomáhají prezentaci a prodeji produktu přímo v místě prodeje.

NEWS - Máme pro Vás novou službu - OFSETOVÝ TISK do formátu A0!! (cca1,2m x 0,8m)

Od nynějška nabízí ofsetová tiskárna plnobarevný tisk až do formátu A0 za velmi příznivé ceny! Tisk probíhá na vysoce kvalitním ofsetovém stroji Roland. Tiskárna je vhodná pro tisk plakátů, tisk kartónových obalů, tisk potahů na POS materiály, tisk na velmi silný kartón atp. Podrobnosti najdete během pár dní na těchto stránkách.

NEWS - Posilujeme strojní vybavení pro digitální tisk!

Nainstalovali jsme druhý tiskový stroj pro digitální tisk. Nový stroj umožňuje malonákladový digitální tisk na materiály do gramáže 330g/m2. Zároveň jsme druhým strojem navýšili produkční výkon.

NEWS - PF 2009

Děkujeme za vaši přízeň v roce 2008 a přejeme vše nejlepší do roku 2009

NEWS - Tisk a kašírování promobookletu pro novou Barrandov TV.

Pro našeho nového klienta Barrandov TV, nově vznikající digitální televizi, jsme v krátkém termínu vytiskli, nakašírovali na silný kartón a slepením dokončili velké množství promobookletů.

NEWS - Nová služba: kvalitní DIGITÁLNÍ TISK!

Díky této službě nabízíme skvělé ceny a kvalitu i pro malonákladový tisk letáků, brožur nebo plakátů. Tiskneme na veškeré materiály do 300g a maximálního rozměru 1200x320mm. Tiskneme v rozlišení 1200DPI. Další výhodou je možnost expresního dodání již do několika hodin od zadání.

NEWS - Vytiskli a nakompletovali jsme personifikované obálky pro společnost Billa

Pro spolešnost Billa jsme vytiskli a vyrobili obálky, letáky a dopisy, které jsme následně ručně kompletovali společně s vlepovaným předmětem. Kompletace byla složitě personifikovaná.

NEWS - Spustili jsme nový zakázkový systém

Systém zásadně zjednodušuje Vaše objednávky tiskovin. Stačí pouze kliknout na link uvedený v kalkulaci a automaticky se nalogujete na vyplněný formulář s objednávkou. Poté vyberete soubor s tiskovými daty, která se automaticky nahrají do našeho systému. Mailem Vám přijde potvrzení objednávky a také průběžné informace o stavu zakázky.

NEWS - Vyrobili jsme luxusní dárkové krabičky pro firmu Deloitte
NEWS - Vyrobili jsme luxusní dárkové krabičky pro firmu Deloitte

Krabičky jsou vyrobené na míru, vrchní víko má implantovaný magnet pro kvalitní zavírání. Krabice je kašírovaná s vrchním ofsetovým potiskem.

NEWS - Nová posila našeho teamu!

Vzhledem k nezadržitelně rostoucí produkci jsme s radostí posílili náš team o dalšího člena. Filip Krejčí se kvalitně postará o kalkuace a výrobu vašich zakázek, pohlídá jejich včasné vyřízení a naprostou kvalitu.

NEWS - POS stojany - boxy Ariel v expresním termínu
NEWS - POS stojany - boxy Ariel v expresním termínu

Ve velmi krátkém termínu jsme kompletně vyrobili POS stojan pro prací prášky Ariel. POS stojany zpracováváme s použitím lepenkových materiálů, kašírování, výseku nebo výřezu. Jsme schopni připravit a vyrobit i složité luxusní POS materiály z lepenky a podobných materiálů, ve velmi krátkém čase za velmi příznivé ceny.

NEWS - Pro firmu Rivet Factory jsme na klíč vyrobili luxusní katalog.
NEWS - Pro firmu Rivet Factory jsme na klíč vyrobili luxusní katalog.

Tvrdá obálka jako potištěný pořadač umožňuje v budoucnu doplňovat nebo vyměňovat obsah katalogu. Kapitoly jsou přehledně dělené hmatníky pro rychlou orientaci v katalogu. Katalog jsme připravovali kompletně na klíč, tedy od kreativního zpracování, focení, DTP až po kompletní výrobu.

NEWS - V září spustíme komplexní on-line systém pro správu tiskových zakázek.

Zákazníci budou sledovat své zakázky online, prostřednictvím našeho systému budete online kalkulovat a zadávat zakázky, posílat jednoduše data, procházet archiv starších zakázek, zjišťovat stav zakázek ve výrobě a využívat mnoho dalších podpůrných funkcí. Podrobnější informace budou co nevidět :)

NEWS - Připravujeme pro vás rozšířené a vylepšené kalkulátory ofsetového tisku.

Kalkulace budou ještě rychlejší a přehlenější než jsou nyní. Kalkulátory spustíme v nejbližších dnech. Připravujeme také spoustu novinek ohledně online správy zakázek. Budeme vás informovat.

NEWS - Ekologické a ekonomické využití volného místa na tiskovém archu. Využijte ho a získáte letáky za skvělé ceny.

Občas se stane, že díky rozměrům tiskoviny zůstává na archu prázdné místo. Přijde nám škoda ho nevyužít a nenabídnout vám možnost získat letáky za skvělé ceny. Stačí když si zadáte emailovou adresu a my vás budeme automaticky informovat o každé takové nabídce. Nabídku a registraci najdete zde - http://www.tiskarna-tiskarna.cz/sluzba_last_moment.html

NEWS - Tiskli jsme letáky a desky pro ELLITE MODEL LOOK
NEWS - Tiskli jsme letáky a desky pro ELLITE MODEL LOOK

V expresním termínu jsme pětibarevně vytiskli, zalaminovali a nabigovali letáky a desky pro akci Ellite model look.

NEWS - Spouštíme pro vás nový web!

Pro zlepšení a zkvalitnění našich služeb, jsme připravili nový rozsáhlý web. Najdete na něm množství potřebných informací, přehled našich služeb a produktů. Web budeme dále rozšiřovat o interaktivní služby, které zkomfortní průběh zakázek. Sledujte náš web a dozvíte se více! :)

INFO O SEKCI
login heslo